Zlepši si postavu - Jen Selter a Jillian Michaels

26. august 2014 at 20:39 | κrιs†чna ∞

Asi každá z nás by chtěla dokonalou postavu, za kterou se bude každý otáčet. Každá z nás by chtěla mít strašně moc pozvánek na rande od strašně moc kluků a s velkou pýchou je odmítala, protože by měla na lepší. Ale málokterá z nás pro to opravdu dokáže bojovat. Většina z nás pouze sedí a říká si, že to zas tak špatné není.

Opravdu.. Proč mít průměrnou postavu, když můžete mít úžasnou postavu? Jistě, samozřejmě na tohle můžete mít i jiný názor. Ale vidíte někdy ty chodící ega? Vždycky si můžete myslet, že jste se sebou spokojeni, ale s lepší postavou dosáhnete i většího sebevědomí, uvidíte, jak vás lidi obdivují a to je něco, co si přeje vidět každý. Obdiv ostatních. Budete i šťastnější a svět získá úplně jiný pohled.
Nemluvím tu o hubnutí. Hubnutí je věc, kdy tělu odepíráte živiny, na které je zvyklé, a tělo trpí. Navíc to není vůbec pěkné - sama jsem to podstoupila a teď se to snažím změnit - vylézají vám kosti, a nikdo se na vás nedívá rád. Co je teď nejhorší, je mezera mezi stehnama (tzv. Thigh gap). To je teď populární u teenagerek, ale přiznejme si - je to nechutné.
Nejhorší na tom je, že dívkám se to líbí a přijde jim to atraktivní. Mezera mezi nohama je přímá cesta do pekel. Z toho už vás nic nedostane. Nechápu, kde na to ty dívky přišli, ale ani klukům se to nelíbí (teda těm s normálně fungujícím mozkem). Mé sestry kamarádka se rozhodla, že takhle chce vypadat a povedlo jí to a jak sama napsala "Jsem na sebe pyšná."

Žádné hladovění. Pouze cvičení.


Dámy, dneska bych Vám chtěla představit dvě úžasné ženy, které dokázaly změnit svou postavu a svět jim teď leží u nohou.
Na úvodním obrázku vidíte Jen Selterovou - slečnu, která se rozhodla, že svou postavou bude inspirovat ženy po celém světě. Za čtyři roky tvrdou prací získala nejobdivovanější zadeček na světě. Teď svými fotkami na sociálních sítí pobízí ostatní ženy, protože na tohle má každá z nás.

Opravdu.. Proč mít průměrnou postavu, když můžete mít úžasnou postavu?
Jen Selterová získala úžasnou postavu čtyřmi roky jednoduchým cvičením:

1. Donkey kicks (15x)

exercise+1.gif

Začíná se na všech čtyřech. Ruce na šířku ramen a kolena na šířku boků. Pravé chodidlo nech flexované a pokrčenou nohu zvedáme ke stropu, dokud pata nebude přímo nad zadečkem. Stáhneme půlky k sobě a potom vracíme nohu pomalu do původní polohy. Opakujeme patnáctkrát a potom prohodíme nohy.

2. Hydrant kicks (15x)

doggy.gif

Začínáme opět na všech čtyčech. Ruce na šířku ramen a kolena na šířku boků. Chodidla necháme flexovaná a kolena pokrčená, zatímco levou nohu otevíráme, dokud vnitřní stehno není rovnoběžně se zemí. Stáhneme půlky a zatneme břišní svaly a vracíme nohu do původní polohy. Koleno je mírně nad zemí. Opakujeme patnáctkrát a potom prohodíme nohy.

3. Chair kicks (2x 10)

jen-chair-gif.gif

Vezmeme si židli a položíme přímo před sebe. Od židle stojíme na délku paží s chodidly u sebe a chytneme se židle pro lepší balanc. Nakloníme se mírně dopředua zvedneme rovně pravou nohu s nataženým (ale nepropnutým) kolenem. Stáhneme půlky a ujistíme se, že jsou naše boky rovnoběžně se židlíme (nevytáčíme se ke straně). Zvedneme nohu co nejvíce můžeme a pak ji pomalu vrátíme do původní pozice. Opakujeme desetkrát a potom prohodíme nohu. Celé zopakujeme ještě jednou.

4. Squat pulse (3x 15)

jen-pulsesquat-gif.gif

Stojíme rozkročeme a chodidla míří od sebe a ruce držíme natažené přímo před sebou. Dřepneme a kolena držíme v linii s chodidly. Zatáhneme břišní svaly a po celou dobu si držíme rovná záda. Zůstaneme v dřepu a pulzujeme nahoru a dolu tak, že zvedáme a snižujeme zadeček o patnáct centimetrů. Pulzujeme desetkrát než se vrátíme do původní pozice a odpočineme si. Opakujeme patnáctkát na tři sety (celkem čtyřicetpět dřepů).

5. Squat kick (3x 10)

jen-squatkick-gif.gif

Začínáme s nohama na šířku větší než šířka boků s chodidly mírně od sebe a ruce držíme natažená přímo před sebou. Uděláme dřep, dokud náš zadeček není ve stejné výšce jako kolena. Ujistíme se, že jsou naše kolena nepřekročily hranici chodidel. Pokud ano, tak nohy oddálíme ještě od sebe. Potom stoupneme a jakmile dosáhneme původní pozice, zvedneme levou nohu do strany tak vysoko, jak nejvíce můžeme, a pak vrátíme zpátky dolů. Opakujeme desetkrát a prohazujeme nohy na tři sety.

Teď nějaké foto pro inspiraci:

Tak moje milé, tím jsem ještě neskončila, teď nás čeká Jillian Michaels a teď čtěte dobře.

Jillian Michaels se narodila 18. února 1974 v Los Angeles. Sama o sobě tvrdí, že byla velmi neklidné dítě.
,,Víte jak děti trápí noční děsy? Ty mé byly opravdu příšerné. Myslela jsem si, že z odpadové roury ve sprše přijdou žraloci. Nemohla jsem v noci spát. Každou noc jsem čekala, než přijdou mimozemšťané. Nežertuji. Byla. Jsem. Traumatizovaná."
Její matka ji v pěti letech zapsala k psychologovi, která jí ohromně pomohla - jak tvrdí sama Jillian.
,,Pořád se snažím chodit na terapie nejméně dvakrát týdně. Dodává mi to odvahu bojovat za věci, co miluju."
Jillianiny rodiče se rozvedli, když jí bylo dvanáct let. Rozpad rodiny na ni měl velký emocionální vliv. Jedno oznámení způsobilo přibírání na váze. V osmé třídě měla 157 cm a vážila 79 kg a děti se jí posmívaly se jí kvůli její váze a vzhledu.
,,Jednou u oběda mně obklopily děti a daly mi sežrat to, jak hnusná jsem byla - moje srostlé obočí, můj nos, moje špeky přetékající přes rifle. Bylo to peklo. Moje matka mě musela přeložit na jinou školu.
Kontrolu nad svým tělem a životem získala ve čtrnácti letech, kdy ji matka přihlásila na bojové umění.
,,Naučilo mě to, že pokud nerespektuji sama sebe, tak mě nebudou respektovat ostatní. Pomohlo mi to si na sebe vytvořit nový názor."
I přesto vztah s jejími rodiči zůstal napjatý. S otcem se přestala bavit, když odešel z domu. V sedmnácti letech ji matka po hádce vyhodila z domu, aby ji naučila starat se o sebe. Jillian začala studovat na univerzitě a v noci pracovala v baru...
Jillian má teď dvě děti a adoptovala si černouška. Měří 159 cm a váží 53 kg.
Teď ke cvičení:

30 days shred

Tohle je cvičení, které vám za třicet dní změní postavu k nepoznání. Jillian říká:
,,Třicet dní mě budete nenávidět, třicátý první mě budete milovat."
Skládá se z tří levelů, které se vymění po deseti dnech. Videa obsahují rozcvičení, cvičení samotné a uklidnění (tzv. Cooldown)
Teď tu máte příklad přeměn:

Videa:

level 1

level 2

level 3


Tak to je všechno k mým dvoum idolům. Já jsem dnes začala cvičit 30 days shred a několik dní už cvičím několik Butt-workoutů denně (protože není nic lepšího než pěkná prdelka). Těším se na nějaký výsledek a doufám, že u toho vydržím.
Při 30DS ze mě lije pot a strašně u toho nadávám, ale snad půjde poznat nějaký výsledek.

Co vy říkáte na dnešní módu thigh-gap?

Cvičíte doma nějak nebo začnete?


Zdroje:
http://tumblr.com/
http://www.biography.com/people/jillian-michaels-5948#synopsis
http://blog.missbrittanyboo.com/2012/07/getting-fit-week-3-of-jillian-michaels.html
http://www.cosmopolitan.com/lifestyle/how-to/a18840/jen-selter-butt-workout/
obrázky proměn z googlu
 

3 people judged this article.

Comments

1 Saki | Web | 26. august 2014 at 21:41 | React

první neznám, ale druhou znám moc dobře, no nevím co ti ještě napsat do komentáře >.< dost jsem ti toho napsala na fb :D
Rozhodně souhlasím, že cvičení dost pomůže, hladovka je na h*vno. Já když mohla běhat, teď už nemůžu kvůli bolestem chodidel…a měla jsem plán dostat se na nějaké určité číslo váhy a dostala se na něj, bylo to dobré, ale když jsem to pak dala ještě níž, i když to bylo jen jediné půl kilo, tak jsem se cítila tak úžasně :3 prostě fakt paráda, ale jinak si myslím, že něco ve smyslu: pojďme, všichni můžeme mít ty nejúžasnější těla na světě…já nevím, podle mě, tady prostě musí být na světě nějaká rovnováha a taky, nemůžeme být všichni stejní, to by byla nuda :D mě by stačila i průměrná postava, protože fakt nestojím o nějaké do nebe vidící sebevědomí :D a taky mi nějak nevadí, že  nejsem nějakým středem pozornosti a že nemám pozvánky na rande :DD ale je prostě fakt, že zase začínám cvičit, špatné časy pominuly :D  no, pokud jsi dočetla enhle blábol, tak ti ještě něco napíšu k těm otázkám :D
č.1: mě se to příšerně hnusí…chápu třeba někoho, kdo má problémy přibrat a tak takhle musí vypadat, ale jinak ty ostatní, no hnus, takhle si zkazit zdraví. Fakt to nechápu, mám dvě kamarádky ve škole, které mají thigh-gap a já to fakt nemám ráda, zvlášť, když v jednom kuse chodí jen v legínách >.< ne opravdu chápu, že nemůžou přibrat, ale když nejsou spokojené s tím, že váží tak málo a nemůžou přibrat, tak ať nechodí v něčem, v čem to jde až tak moc vidět TT^TT
otázka č.2: Já běhala, chodila plavat a tancovala s kamarádkami, pak se mi "pokazily" nohy a nemohla jsem 2 měsíce nic dělat TT___TT stále nemůžu běhat, ale znova se pouštím do Jillian Michaels :3 snad to obě dáme těch 30 dnů :DD

2 beepinka | Web | 27. august 2014 at 15:31 | React

Držím ti palce,aby jsi ve cvičení nepolevila ^^ já asi zkusím tu 30 denní challenge. Každý den mám cvičit jedno to video ze tří ..a takhle pořád dokola? nebo jak to funguje?
Jinak ta mezera mezi nohama..to je dost ošklivé,nechápu,jak se to někomu může líbit!!
Skvělý článek!

3 κrιs†чna ∞ | Web | 27. august 2014 at 15:55 | React

[2]: Ne, cvičí se to první level do desátého dne, druhý level do dvacátého dne a třetí level do třicátého dne.
Každý level je těžší a těžší a nižší level je psychická a fyzická příprava na ten vyšší :) Taky přeju hodně štěstí!

4 Reita | Web | 27. august 2014 at 18:42 | React

pekní článok :D som jedna z dievčat ktoré zo svojou postavou nie su spokojné :( ale netýrala by som sa kvôli tomu aby som mala medzeru medzi nohami to nie mne sa to nepáči XD a pri mojom zadočku to asi ani nepôjde XD aj keď som bola chudá a mala pekné telo zadok som mala vždy taký veľký a guľatý XD. Ale mám len blbých 7 kg až 10 kg nadváhu a som tlustá jak prase T_T musím to dať dole ale asi to nepôjde len týmito cvičenia ja som typ ktorý musí mať veľa driny a tak kilečká pôjdu  dole.

5 Tayusha / Tayo Hatake | Web | 27. august 2014 at 22:02 | React

Pokud se to musí dělat každý den, tak to není na mě. Já cvičím třikrát týdně. Svaly teda nemám. Kliky nedělám kvůli problému s ramenem, ale "mezeru" mezi nohama fakt nemám.
Buhužel vrozeně nemám téměř žádný zadek. (Doufám že se to nějak vykompezuje prsama.) I když známe kluky, raději pěkný zadek, že ano.
Cvičení ne vždycky bavilo, jenom mě z něj vždy boleli záda. Ale je také pravda, že jsem nikdy nebyla tlustá ani při těle. Takže jsem nikdy necvičila za účelem hubnutí, spíš jen pro uspokojení své hyperaktivity. :D

6 Bara-chan | Web | 28. august 2014 at 1:56 | React

Moc pěkný článek :3 Ty ženský fakt teda obdivuju, že maj tak pevnou vůli a že si na to cvičení každej den najdou čas... a držím ti pěsti, abys to taky zvládla :)
Já jsem cvičící challenge ještě nezkoušela... a letos si neustále nadvávám, že se ani nehnu, chodím jenom jednou týdně tři hodiny tančit a tu a tam udělám nějaké ty sklapovačky... Loni jsem na sebe byla hrdá, protože jsem dokázala zhubnout 5 kilo a skoro 4 cm v pase, tím, že mi skončila střední škola - čili stres, taky jsem začala déle spát a každý den jsem si dala 5 km na kolečkových bruslích... Bohužel na nich jde poznat několikaleté stáří a tahle "zátěž" pro ně byla horší než pro mě a prostě nevydržely, takže letos nedělám nic :( Přemlouvala jsem doma chlapy, aby mi vytáhli a opravili kolo, bezúspěšně... a běhání se už 3 roky bráním, jelikož když jsem se do toho chtěla dát, bylo mi řečeno, že se po tom zhazuje hlavně na prsách, a tam teda zhubnout nechci :D Vlastně bych nechtěla zhodit ani přes zadek a stehna... ale chci se zbavit jenom té "pneumatiky" na břichu a chci přibrat na rukou...
Jinak ta mezera mezi stehny, viděla jsem pár, ale opravdu jen pár výjimek, kterým to slušelo, ale i přitom měly postavu tak akorát... ale jinak se mi to nelíbí, a chlapi u nás tomu říkaj, že má holka nohy "jak hůlky na dráždění opic", a na štíhlé missky se vyjadřují, že na pohled je to sice hezký, ale do života k ničemu, že ženská má být měkká, aby se chlap neotlačil a měl si co otlapkávat...

7 Carter | Email | Web | 28. august 2014 at 10:36 | React

Osobně mi dnešní móda leze krkem, opravdu je mi blbě z toho jak vidím 13 leté holky na facebooku jak píšou že jsou tlustý, nebo že přibraly, nebo že potřebujou zhubnout.. Je to jen pro jejich uspokojení, aby jim každej řekl jak jsou krásný. x_x :D Jinak jsem asi před rokem tu 30 DAYS SHRED challenge zkoušela, no naopak jsem přibrala na svalech :D připadala jsem si jak nějákej svalovec (jsem přírodně sama o sobě osvalená...)

No já thigh gap mám, ale ne protože hladovím, ale protože to tak mám od přírody. Nejedná se ale o tak strašně velkou mezeru, to zas jako ne.. Osobně se mi to líbí, ale jen na mě xD (nechci aby to znělo sobecky) - líbí se mi to protože nejsem magor a nedržela jsem nějáké ty šílený diety jako jiné slečny co thigh gap mají.. Jinak doma cvičím tak 2x do týdne, jinak přes den hodně chodím takže se tak nějak udržuji :D (Ale teď jsem přes prázdniny přibrala.. (kdo by se divil, snědla jsem asi kilo M&M's. :DDDD))

8 Kesie-chan | Email | 28. august 2014 at 19:24 | React

Moc pěkný a hlavně inspirující článek. Mám v plánu začít cvičit a lépe se stravovat se začátkem školy, protože si tím i přehodím režim :)) Cvičila jsem 30ti denní výzvu a nikdy mi to nevydrželo déle jak 20 dní. Ale nový rok, nové výzvy a myslím, že pokud to chytnu za správný konec, mohla bych být konečně spokojená :)) Největší problém u mě bude ta strava....za to se budu nenávidět....

1. Mě se to třeba líbí a asi je to dost praktické, protože se ti netřou stehna o sebe a nemáš z toho zbytečnou bolest, když občas chodíš v sukni.... Ale nemyslím si, že je to znak krásy a ani, že by se kvůli tomu měly holky ničit.

2. Nooo, to už jsem respektive shrnula o pár řádků nad tím :DD

9 naoki-keiko | Web | 28. august 2014 at 23:53 | React

Já si osobně myslím, že cvičení je lepší než hubnutí a tzv. "thinspiration" neboli "thinspo" je zlo nejhrubšího zrna, neboť se tím holka může dostat až k mentální anorexii, což je zlé...
Já bych měla taky cvičit a ne kvůli postavě, ale abych jednou neměla problém se svíracími svaly mezi nohama a nebyla ochablá, takže budu cvičit spíš kvůli tomuhle, má postava to nepotřebuje, protože pokles váhy by byl u mně možný problém, mám zdravé tělo a určitou genetickou výbavu. Ale cvičení je dobrá volba.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama